אפריטיף - מבחר סוגי אפריטיף מכל העולם - משקאות היבואן
יש לך 0 מוצרים בסל הקניות
ראשי  |   אודות  |   הסניפים שלנו  |   יצירת קשר  |   דרושים המחירים באתר אינם משקפים את מחיר המוצרים בסניפי הרשת התחבר | משתמש חדש  |  אורח/ת
איקון יצירת קשר
מרכז שירות והזמנות
03-5544468
איקון סל קניות
  מוצרים
בעגלת קניות

אפריטיף / דיז'סטיף

ראשי >משקאות חריפים>אפריטיף / דיז'סטיף

במקומות רבים ברחבי העולם ולאורך מאות השנים האחרונות, נהוג לשתות אפריטיף לפני תחילתה של ארוחה גדולה או חגיגית. אפריטיף הוא למעשה שם כללי למשפחה של משקאות אלכוהוליים אותם נהוג לשתות לפני הארוחה. לא מדובר בסוג אחד ויחיד של משקה חריף, אלא בכמה סוגים שונים אשר יכולים לשמש כסוג של מתאבן, לפני פתיחת הארוחה.
כאן תוכלו למצוא אפשרויות רבות, שונות ומעניינות לאפריטיפים, כמו גם כמה וכמה אפשרויות של דז'יסטיפים – דז'יסטיף הוא משקה אלכוהולי אותו שותים בדרך כלל בסיומה של הארוחה, וטעמו יכול להיות מתוק או מר (כתלות באותו סוג דז'יסטיף ספציפי).
 

אפריטיף – מהו מקור המנהג ומה הרעיון שמאחוריו?

מנהג זה של שתיית משקה חריף כלשהו כמתאבן ופתיחה לארוחה גדולה או חגיגית כנראה קיים בעולם מזה שנים רבות, אלפי שנים למען האמת, שכן היסטוריונים רבים מייחסים מנהג זה כבר לתרבויות כמו זו של מצריים העתיקה.
אך ההיסטוריה של האפריטיף המודרני מתחילה במאה ה 18 בטורינו שבאיטליה, שם המציא אנטוניו בנדטו קרפנו לראשונה את ה"ורמוט" – זהו המשקה המזוהה יותר מכל עם אפריטיף. ורמוט הוא סוג של יין לבן מתובל ומחוזק. התיבול הוא של תבלינים שונים, כאשר במקור לענה היוותה את מקור הטעם העיקרי (ועל שמה קרוי המשקה – Wormwood"" או "Wermut" הם השמות של לענה באנגלית וגרמנית, בהתאמה...). יין מסוג זה מכיל לרוב בין 16 ל 18 אחוזי אלכוהול – מעט חזק יותר מאשר יינות "רגילים" רבים.
אפריטיפים נחשבים למשקאות חריפים אשר מעוררים את התיאבון לקראת הארוחה. רכיבים מסוימים אותם ניתן למצוא בסוגי אפריטיף שונים מעודדים את הפרשתם של מיצי הקיבה, אשר מעוררים בנו תחושה של רעב. כמו כן, אחוזי הסוכר באפריטיפים נמוכים יחסית על מנת שלא להעמיס יתר על המידה על קיבתנו לפני הארוחה, וגם אחוזי האלכוהול אינם גבוהים במיוחד על מנת שלא לגרום לשכרות (במיוחד מכיוון ששותים משקאות אלו לפני האוכל, ולכן על בטן ריקה...).
 

סוגי אפריטיף

קיימים כאמור סוגים רבים ושונים של אפריטיף, וגם כאן תוכלו למצוא לא מעט אפשרויות עבור אפריטיף ודז'יסטיף גם יחד. מרטיני הוא אולי המשקה המפורסם ביותר הנחשב לאפריטיף, ובמהלך המאה התשע עשרה שמות כמו "מרטיני" או "צ'ינזנו" הפכו כמעט לשם נרדף לאפריטיף.
אנו מציעים מבחר רחב של אפריטיפים ודז'יסטיפים, כולל סוגי מרטיני שונים, לצד ייגרמאייסטר, שנאפס ועוד. אפריטיפים ודז'יסטיפים מחמש מדינות שונות (בהן גם ישראל...), ועם אחוזי אלכוהול שונים – החל מ 15% אלכוהול ועד 38%.
כך תוכלו למצוא את האפריטיף או הדז'יסטיף המתאים והאהוב עליכם ביותר, וגם משהו שמתאים בדיוק לכל מאורע חגיגי אליו אתם מוזמנים.
אין דרך מהנה, נעימה וחברותית יותר לפתוח ארוחה חגיגית מאשר שתייה של אפריטיף טוב (במיוחד ארוחות חג, אך גם כל ארוחת שישי או אפילו ארוחת ערב שגרתית בה אנו מארחים חברים, למשל...).
 

אפריטיף או דז'יסטיף לבחירתכם במשלוח עד הבית

את כל סוגי האפריטיף והדז'יסטיף השונים שאנו מציעים ניתן להזמין כאן באתר, וכמובן בחנות יין ואלכוהול של היבואן, ולקבל הכל עד לבית. אנו מציעים משלוחי אלכוהול של משקאות חריפים מכל הסוגים, ביניהם גם קטגוריית האפריטיף/דז'יסטיף שלנו. כמו כן, תוכלו להגיע לאחד מעשרת סניפינו השונים, למצוא ולקנות את המשקה המועדף עליכם במקום.
גם אם לא יצא לכם לשתות אפריטיף לפני ארוחה טובה בעבר – אף פעם לא מאוחר מדי. כמו כמה סוגים מיוחדים נוספים של אלכוהול, משקאות חריפים ובירה גם במקרה זה מדובר במנהג תרבותי ייחודי ויוצא דופן, עם המון היסטוריה, משמעות והיגיון מאחוריו. שווה לתת צ'אנס...

לנוחויותכם, משלוחי אלכוהול לרוכשים באתר היבואן.
 
 
אזהרה: צריכה מופרזת של אלכוהול מסכנת חיים ומזיקה לבריאות